Blog

چگونه پسته خام را شور کنیم؟

by پسته ایران in جولای 14, 2019

پسته شور شده در مناسبت های مختلف ما ایرانی ها استفاده می شود که قیمت آن در خرید بالاتر است، لذا با دانستن اینکه چگونه پسته خام را شور کنیم، می توانیم آجیل خود را به راحتی در خانه تهیه کرد.
پسته آجیل مرموز و همیشگی ظروف آجیلی است. در تمامی فروشگاه ها و مغازه های آجیل و خشکباری، این محصول خوشمزه ایرانی هم به شکل شور شده و هم به شکل خام یافت می شود.
فروش آن در مناسبت های خاص در ایران مانند شب عید نوروز، شب یلدا، شب چهارشنبه سوری و دیگر جشن ها افزایش پیدا می کند. اصولا شور کردن پسته در کارخانه ها و با استفاده از دستگاه های فرآوری، انجام می شود.
بسیاری علاقه مند هستند پسته را که به صورت خام خریداری کرده اند، در خانه با امکانات موجود خودشان تفت و شور کنند.
یک مزیت شور کردن پسته در خانه، شاید این باشد که از هر نوع طعم دهنده ای مانند نمک، زعفران، فلفل، آبلیمو و سرکه می توان استفاده نمود و حتی مقدار آن ها را به دلخواه کم یا زیاد کرد.
%d9%be%d8%b3%d8%aa%d9%87
اما سوال اصلی برای بسیاری از خانم های خانه دار این است که این پسته خام را چگونه شور کنیم؟
ما به روش سنتی که از گذشته نیز در منازل رایج بوده اشاره می کنیم. برای شور کردن پسته، به پسته خام، آب، نمک، طعم دهنده های دلخواه دیگر(مانند زعفران، آبلیمو، سرکه و غیره)، سینی یا فر احتیاج است. پسته پس از جدا شدن از درخت و پوست گیری شسته شده و خشک می شود، پس دیگر نیازی به شستن مجدد آن نیست.
پسته ها را در درون یک سینی بزرگ ریخته و سپس با حرارت کم آنها را مدام هم می زنیم تا خوب همه ی قسمت های پسته تفت داده شود، به طوریکه رنگ آن از خام بودن در آید و به رنگ قهوه ای کم رنگ یا همان نارنجی در آید.
دقت شود شعله اجاق گاز زیاد نباشد تا پسته نسوزد و نیز مدت هم زدن آن هم حتی با شعله کم چندان زیاد نباشد، در واقع به محض تغییر رنگ و نیز بوداده شدن آن را بردارید.
در مرحله بعد مقداری نمک متناسب با ذائقه خودتان و نیز میزان پسته موجود در آب حل نمایید. اگر فقط قصد شور کردن آن را دارید، نمک کافی است، در غیر اینصورت می توانید زعفران یا طعم دهنده دیگر را نیز با این محلول آب نمک میکس کنید.
قابل ذکر است اگر تمایل دارید طعم پسته اندکی ترش مزه باشد و نیز رنگ آن به قرمز و سرخی متمایل شود می توانید از آبلیمو و یا سرکه به میزان کم استفاده کنید.
در آخر پسته را دوباره روی حرارت کم قرار دهید، و محلول مورد نظر را به پسته اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید تا تمامی پسته ها با این محلول آب نمک به طور کامل خیس شوند.
تفت دادن و هم زدن را تا زمانی ادامه دهید که رطوبت موجود در پسته خشک شده و تنها دانه های نمک بر روی پسته و سینی مورد نظر باقی بمانند. اما توجه کنید که پسته نسوزد.
در آخر با خوردن چند دانه پسته تفت داده شده، میزان رطوبت و خیس بودن آن را بسنجید، اگر پسته اندکی هم خیس بود، به مدت یک روز آن را در سینی بزرگی قرار دهید تا به طور کامل خشک شود.
pesteakbari_shoor
به همین راحتی می توان با صرف اندکی زمان، و با کمترین مواد لازم پسته خام را به راحتی شور کرد. با شور کردن پسته در خانه، می توان از خرید پسته شور شده با قیمت های بالا در فروشگاه ها جلوگیری کرد.

همه چیز درباره ی پسته ایران

Leave a Reply